Spotkania z Fantastyką


29 -30 października 2022, godz. 10.00-17.00

miejsce: EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9, Sala Wiedeń AFANTASTYKA I FUTUROLOGIA


29.10.2022 w godz. 10.00-16.00


Wśród gości znajdą się między innymi:


-Wojciech Gunia, Rafał Kosik i Paweł Majka: Czołowi polscy pisarze science fiction, laureaci licznych nagród literackich i godni spadkobiercy dawnych rodzimych tradycji tego gatunku.
-Marek Huberath, Tadeusz Markowski: Pisarze science fiction na których książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników.
dr hab. Grzegorz Brona: Specjalista na co dzień związani z polskim sektorem kosmicznym, którego pasja wyrosła wprost z zainteresowań fantastyką naukową.
-Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka i Mirosław Usidus: Dziennikarze naukowi zajmujący się sprawami dosłownie nie z tej ziemi, a stanowiącymi fundament gatunku science fiction.


Pokażemy jak ważna i inspirująca jest fantastyka naukowa oraz będziemy przekonywać, że powinna odzyskać należne jej miejsce w kulturze popularnej. Szykujcie się, informujcie znajomych i przybywajcie tłumnie!WIELOŚWIATY


29.10.2022 w godz. 16.00-19.00
30.10.2022 w godz. 10.00-17.00


-Spotkania autorskie z najciekawszymi twórcami fantastyki i pogranicza: Radek Rak, Anna Kańtoch, Jakub Ćwiek, Marta Kisiel, Michał Stonawski.
-Panel dyskusyjny z wybranymi autorami nominowanymi w tym roku do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, najstarszej polskiej nagrody literackiej dla twórców fantastyki.
-Rozmowa z tłumaczami najpopularniejszych gier fabularnych wydanych w Polsce w ostatnich latach (m.in. „Zew Cthulhu”, „Wampir: Maskarada”, „Obcy: Gra Fabularna”).
-Pożegnanie Mai Lidii Kossakowskiej, ważnej postaci polskiej sceny fantastycznej, która opuściła nas nagle w pierwszej połowie roku.


A do tego dyżury autografowe, wątki naukowe i historyczne oraz niespodzianki i atrakcje na stoisku.

O szczegółach będziemy informować w najbliższych tygodniach, zapraszamy!