Konkursy

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza


14 października 2021, ICE Kraków, godzina 20:00


dlugosz.krakow.pl


Konkurs o Nagrodę imienia Jana Długosza jest wyjątkową inicjatywą w Polsce, która rokrocznie towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie®.


Nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Strategicznym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja książki naukowej i popularnonaukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na polskim rynku wydawnictw do publikowania dokonań polskich naukowców i badaczy.


Laureata tegorocznej edycji Konkursu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Współorganizatorem uroczystości jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Wstęp na uroczystość możliwy jest wyłącznie z zaproszeniem.


6. Międzynarodowy Konkurs na „Najlepsze wydawnictwa o górach”


16 października 2021, EXPO Kraków Sala Wiedeń B, godzina 11:30 - 13:30


16 października poznamy laureatów 6. Międzynarodowego Konkursu na „Najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński oraz Targi Książki w Krakowie.


Konkurs Gaudeamus


15 października 2021 ogłoszenie wyników EXPO Kraków Salonik Literacki, scena Hali Wisła, godzina 14:00


Konkurs ma na celu promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych. Nagrodą jest Statuetka Gaudeamus. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych oraz Targi w Krakowie.