Festiwal książki górskiej i turystycznej15-17 października na Scenie Hali Dunaj odbędzie się Festiwal książki górskiej i turystycznej, organizowany przez wydawnictwo GÓRY. W programie festiwalu: spotkania ze znanymi himalaistami, podróżnikami, autorami książek i osobowościami świata gór. Miłośników aktywnego spędzania czasu w górach z pewnością zainteresują spotkania z ekspertami, Polą Kryżą i Dariuszem Woźniczką oraz Marcinem „Yetim” Tomaszewskim. Wielbicieli tematyki tatrzańskiej zapraszamy na spotkania z Wojtkiem Szatkowskim, Andrzejem Marciszem, Janem Krzeptowskim-Sabałą oraz Beatą Sabałą Zielińską. Wszyscy, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o bezpieczeństwie, powinni zajrzeć do strefy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Honorowym gościem festiwalu będzie Krzysztof Wielicki, który opowie o swojej pasji, górskich przygodach i roli książki w życiu zarówno górskim jak i prywatnym. Nie braknie innych gwiazd himalaizmu: uczestnicy będą mieli szansę spotkania Denisa Urubki oraz Aleksandra Lwowa. Fani nieco mniej wertykalnego sposobu zwiedzania gór także znajdą coś dla siebie: o podróżach opowiedzą Mietek Bieniek i Daniel Kocuj.


Gwarantujemy również, że na Festiwalu znajdą Państwo kompletną ofertę książek górskich oraz wybrane perełki kolekcjonerskie i antykwaryczne związane z tematyką gór.


16 października poznamy również laureatów 6. Międzynarodowego Konkursu na „Najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński oraz Targi Książki w Krakowie.Zobacz Harmonogram wydarzeń >