23.MTKwK-Informacje-praktyczne​​

Informacje praktyczne

  GDZIE:

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9

31-586 Kraków

www.expokrakow.com  KIEDY:

24-27 października 2019


GODZINY OTWARCIA:
24.10. (czwartek) 10:00-17:00 
25-26.10. (piątek i sobota) 10:00-19:00 
27.10. (niedziela) 10:00-17:00


DOJAZD:Najbliżej EXPO Kraków znajdują się przystanki:

Nowohucka M1 –  kursują autobusy 174, 178

Rondo 308.Dywizjonu -  kursują tramwaje 1, 14, 22 


Podczas Targów autobusy linii 174, 178 i 478 jeżdżą ze zwiększoną częstotliwością. >> Sprawdź szczegóły <<WIĘCEJ INFORMACJI O DOJEŹDZIE BILETY

Do kupienia online oraz w kasach podczas Targów

WIĘCEJ INFORMACJI O BILETACH
CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYDARZENIEM?BANKOMAT
Bankomat znajduje się przy wejściu głównym po lewej stronie w lobby. Pamiętaj, że w czasie targów może się zdarzyć, iż zabraknie w nim gotówki.

Pytacie nas często, czy można płacić na targach kartą. W kasach biletowych można płacić kartą i gotówką. Na stoiskach - to zależy od wystawcy. Najbezpieczniej mieć przy sobie także gotówkę.

BUS

Możecie bezpłatnie skorzystać z  busa kursującego pomiędzy M1 a EXPO Kraków. Jego przystanek znajduje się koło samoobsługowej stacji Shell przy M1.


GASTRONOMIA
W lobby EXPO Kraków, na antresoli znajduje się restauracja Galicja. Dodatkowo na hali znajdują się punkty cateringowe.


KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA

Każdy gość Targów Książki przechodzi przez bramki bezpieczeństwa, podobne jak na lotnisku. Przed wejściem do budynku ma miejsce kontrola wnoszonych przedmiotów. Zabronione jest wnoszenie ostrych przedmiotów, broni, replik broni, gazów pieprzowych, płynów w dużej ilości (można wnosić butelki plastikowe do 1 litra pojemności), szklanych i metalowych naczyń. W przypadku zlokalizowania u Zwiedzającego zabronionego przedmiotu jest on wyrzucany do kosza przez ochronę.


PARKING
Na terenie EXPO Kraków jest płatny parking z ograniczoną liczbą miejsc. Pierwsze pół godziny - bezpłatne, postój powyżej pół godziny - 20 PLN.
​Osobom z niepełnosprawnością przysługuje bezpłatny parking.


PLAN HALI I LISTA WYSTAWCÓW
Plan i lista wystawców to najważniejsze „narzędzie” zwiedzającego. Można porównać je do kompasu, który zapewni bezpieczną podróż po krainie książek. Jeśli szukacie jakiejś książki – sprawdźcie, kto jest jej wydawcą, a następnie odnajdźcie stoisko danego wydawcy na mapie.
Plany będą wyłożone w lobby, a także powieszone na dużych planszach w różnych częściach obiektu.


PUNKT DLA PALACZY / OPUSZCZANIE TERENU TARGÓW
Przy wyjściu będzie wydzielona strefa dla palaczy. Natomiast wyjście do samochodu wiąże się już z opuszczeniem przestrzeni targów. Posiadacze karnetu 4-dniowego otrzymają opaski i będą mogli swobodnie wejść z powrotem, natomiast przy bilecie jednorazowym nie ma już takiej możliwości.


PUNKT MEDYCZNY
Przy wejściu do hali Wisła (czyli na lewo od głównego wejścia) znajduje się punkt, w którym czuwa wyspecjalizowany personel medyczny. 


PUNKT RODZICA Z DZIECKIEM
Przy wejściu do hali Dunaj (czyli na prawo od głównego wejścia) znajduje się pokoik, w którym będzie można spokojnie przewinąć lub nakarmić malucha.


PUNKTY INFORMACJI
4 osoby. 4 lokalizacje. Tutaj możecie zapytać o wszystko.


RECEPCJA
Osoby w recepcji wiedzą (prawie) wszystko. Nie pytajcie ich jednak o to, na którym stoisku znajdziecie daną książkę. Choć zabrzmi to brutalnie, tu najlepiej sprawdzi się Internet. A nasza dzielna ekipa musi zająć się innymi ważnymi tematami – to do recepcji przyprowadzane są zgubione dzieci, to recepcja ma kontakt ze służbami ratowniczymi, to tutaj nadawane są komunikaty dla całych targów.


ROWERY
Na Targi warto przyjechać rowerem. Powodów jest wiele. Przede wszystkim to jeden z najlepszych sposobów, aby uniknąć korków, które w tej części Krakowa tworzą się bardzo często. Na terenie EXPO Kraków znajduje się duży parking rowerowy. Na czas Targów przed obiektem powstanie także Hot Spot Wavelo (wirtualna stacja rowerowa), co oznacza, że każdy będzie mógł zapiąć tu rower miejski bez opłaty.


SZATNIA
Ze względów organizacyjnych podczas Targów Książki szatnia znajduje się na końcu hali tymczasowej Dunajec. Szatnia jest bezpłatna i jest również przechowalnią bagażu.


TOALETY
W obiekcie znajdują się cztery duże zespoły WC. Warto wspomnieć o dodatkowym udogodnieniu dla najmłodszych gości EXPO Kraków – posiadamy toalety dostosowane do wzrostu dzieci. Kabiny dla dzieci są widocznie oznaczone i znajdują się w każdym zespole WC.

WYMIANA KSIĄŻEK

Jak co roku możecie przynieść swoje książki (pamiętajcie, aby były w dobrym stanie) i wymienić je z innymi czytelnikami ("Z półki na półkę" - niedziela, godz. 13-17, sala Lwów A) lub na kupony rabatowe ("Książka za książkę", cały czas trwania targów, stoisko K10, Hala Dunajec).