Przede wszystkim zmianie ulega punkt 14, dotyczący sytuacji, w której targi zostają odwołane. Do tej pory zapis regulaminu mówił o braku redukcji opłat, od 25.05.2020 roku regulacje wyglądają następująco:

  • W przypadku decyzji o odwołaniu targów ze względów sanitarno-epidemiologicznych lub prawnych do dnia 23.08.2020 roku zwrotowi podlegają wszystkie wpłacone przez Państwa środki z wyjątkiem obowiązkowej bezzwrotnej opłaty rejestracyjnej.

Opcja-1-zmiana-regulaminu-wystawcy-2020
  • Do tego terminu mogą Państwo również samodzielnie zrezygnować z udziału w targach, bez względu na naszą decyzję – w tym wypadku również otrzymają Państwo zwrot wszystkich wpłaconych środków z wyjątkiem obowiązkowej bezzwrotnej opłaty rejestracyjnej.

Opcja-2-zmiana-regulaminu-Wystawcy-2020
  • W przypadku decyzji o odwołaniu targów z przyczyn niezależnych od TwK, w szczególności ze względów sanitarno-epidemiologicznych lub prawnych po 23.08.2020 będą mieli Państwo zagwarantowany zwrot w wysokości 80% wartości złożonych i potwierdzonych zamówień na: powierzchnię targową/stoisko + typ powierzchni targowej/stoiska + opłatę infrastrukturalną. Pozostałe usługi i wyposażenie stoisk podlegają zwrotowi w 100%.
    Obowiązkowa bezzwrotna opłata rejestracyjna nie podlega zwrotowi, a Wystawca – w przypadku udziału w targach w 2021 roku – jest zobowiązany do ponownego wniesienia bezzwrotnej obowiązkowej opłaty rejestracyjnej.

opcja-3-po-23.08-zmiana-regulaminu-wystawcy-2020

Jednocześnie chcielibyśmy zagwarantować Państwu niezmienność cen stoisk oraz usług, które będą obowiązywały podczas kolejnej – edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, w 2021 roku.
 
Przedłużamy również termin potwierdzania lokalizacji oraz stoisk z ubiegłego roku na tegoroczną edycję targów do 5 czerwca 2020 roku. Po tym terminie niepotwierdzone stoiska zostaną przekazane do dalszej sprzedaży.
 
Mamy nadzieję, że zmiany te odpowiadają Państwa oczekiwaniom i warunki zostaną przyjęte ze zrozumieniem.  Jesteśmy przekonani, iż właśnie jasne zasady decydują o sukcesie współpracy.

Wiemy, że ten rok jest trudny dla wszystkich. W czasach kryzysu jeszcze większego znaczenia nabiera współpraca i wzajemne wsparcie. Wspólnie tworzymy ważne wydarzenie literackie w Polsce. Być może w tym roku będzie ono mniejsze, jednak plany mamy ambitne, nawet jeśli  pełnego rozmachu nasze targi nabiorą dopiero w 2021 roku.

Obowiązujący od 25.05.2020 r. regulamin znajdziecie Państwo poniżej: