Strategia-wejściowa-na-Targi-Ksiazki-Krakow
-
Wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne określają liczbę metrów kwadratowych, które przypadają na jednego Zwiedzającego obecnego w budynku. W związku z tym został opracowany system wejść, który pozwoli na rozplanowanie przyjścia Uczestników na określone godziny. Dzięki  temu będzie można dostosować liczbę osób znajdujących się jednocześnie w hali do stosownych ograniczeń, które będą obowiązywały w momencie Targów.

W tym celu zostały wydłużone godziny otwarcia Targów, które są podzielone na trzygodzinne tury wstępu. Od czwartku do soboty Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® będą czynne nieprzerwanie od godziny 9:00-19:00, a w ostatnim dniu, 25.10 (niedziela) od 9:00-16:00. W ten sposób do wyboru dla Zwiedzających będą trzy różne tury odwiedzania targów: 9.00-12.00, 12.00-15.00 oraz 15.00-19.00 oraz dwie tury w niedzielę w godzinach 9.00-12.00 oraz 12.00-16.00. Bilet na daną turę będzie upoważniał do jednokrotnego wejścia na teren EXPO Kraków i wyjścia w ramach wybranych godzin.

Bilety będą sprzedawane na każdą z tur, to jest na konkretną godzinę w danym dniu Targów. Ich całościowa pula będzie określona na podstawie oficjalnych wytycznych rządowych i zostanie sprecyzowana bliżej daty Wydarzenia. Przez wzgląd na możliwie największe ograniczenie bezpośredniego kontaktu, sprzedaż biletów będzie się odbywała jedynie online. Kupujący będą musieli zarejestrować swoje dane, a także dane osób, dla których dokonują zakupu. Wynika to między innymi z obowiązku wypełnienia dla każdego Uczestnika – zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka – ankiety epidemiologicznej.

Jeżeli trzy godziny to za mało dla zaspokojenia czytelniczej pasji, istnieje możliwość zakupu biletu na kilka tur. Koszt jednej z nich wynosi 5 zł dla wszystkich Uczestników. W tym roku nie będzie możliwości skorzystania z bezpłatnego wstępu na Targi lub uzyskania zniżki. Dotyczy to nie tylko najmłodszych i seniorów, lecz także innych osób uprawnionych do zwyczajowych ulg, które w normalnych warunkach byłyby akceptowane. Rejestracja, która odbywa się przy jednoczesnym zakupie biletów obejmuje też gości branżowych, blogerów, szkoły oraz grupy.

Nabyte w ten sposób wejściówki stanowią kartę wstępu na teren Targów. O określonej godzinie przybywający będą mogli zeskanować swój bilet na daną turę. Jest on jednorazowy, dlatego w ramach jednej tury Zwiedzający mogą wejść oraz opuścić budynek tylko raz. Po zakończeniu zwiedzania osoby wychodzące muszą raz jeszcze sczytać swój kod z biletu przy wyjściu, dlatego należy go zachować aż do opuszczenia Targów. Dzięki temu liczba osób przebywających w jednym czasie w hali jest kontrolowana nie tylko przy wejściu, lecz także w trakcie samego wydarzenia.

Wprowadzane zmiany w tegorocznym sposobie funkcjonowania Targów to rozwiązania stworzone w oparciu o rządowe regulacje odnośnie do organizacji imprez targowych. Zaprezentowany system bezpieczeństwa oraz formy przeprowadzania spotkań zostały opracowane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, lecz będą dostosowywane do wszelkich zmian.

Sprzedaż biletów ruszy 1 października 2020r. Bądźcie czujni i śledźcie naszą stronę oraz profil na Facebooku, żeby nie przegapić nowych aktualności!