Od pierwszej edycji wyjątkowość krakowskich Targów Książki polega przede wszystkim na spotkaniach, odbywających się na wielu płaszczyznach. Pod-czas ostatniej edycji targów ponad 750 autorów oraz blisko 700 wystawców z 20 krajów świata spotkało się z ok. 70 000 zwiedzających!

Nieodłącznym elementem Targów Książki są spotkania wydawców z kontrahentami, dzięki którym czytelnicy mogą każdego roku przebierać w świeżo wydanych książkach. Przedstawiciele branży osobiście wymieniają się do-świadczeniami. Efektem rozmów jest nieustanny rozwój środowiska wydawniczo-literackiego. Bo nie ma lepszej for-my kontaktu niż bezpośrednie relacje.
Oprócz spotkań branżowych pod-czas Targów Książki bardzo ważne są również te, które rozpalają serca wszystkich miłośników literatury. Najpopularniejsi autorzy spotykają tysiące swoich fanów: twarzą w twarz, w ciągu zaledwie kilku godzin. To czasem kilkusekundowe spotkania, ale jakże ważne i niesamowite dla obu stron. „Targi Książki są dla mnie nie-zwykle ważne, to okazja do spotkania się z moimi czytelnikami. Liczę się z ich opinią, bardzo uważnie słucham ich głosów” – tak istotę spotkań opisu-je Marek Krajewski. W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Sekielski: „Dla mnie, jako pisarza, największą wartością Targów Książki jest to, że mogę spotkać się z czytelnikami. Tego nic nie jest w stanie zastąpić, a tutaj mogę się z nimi skonfrontować i póki co zbieram same dobre recenzje”. Gościem Honorowym tegorocznej edycji została Szwecja, a zatem będzie okazja do spotkania m.in. z autorami najlepszych na świecie kryminałów.
 
Nie można również zapomnieć o spotkaniach czytelników… z czytelnikami. Na targach mogą w jednym miejscu i w jednym czasie przez całe cztery dni rozmawiać o swoich ulubionych tytułach i wymieniać się doświadczeniami. Wiek nie ma znaczenia, liczy się miłość do książek. Kto wie co z tej miłości się urodzi? Może wśród zwiedzających są przyszli autorzy bestsellerów? Bo wszystko zaczyna się od spotkań!
Zuzanna Oettingen


O różnych obliczach spotkań – o tym jak wyglądają i co wnoszą do naszego życia przeczytacie w wiosennym numerze Mekuriusza >>TUTAJ<<