Sylwia Chutnik - w swoich książkach porusza trudne i często sporne tematy, przez co jej twórczość jak i sama jej postać wzbudzają w mediach wiele kontrowersji.
Robert Biedroń – polityk, samorządowiec, ekspert organizacji praw człowieka, działacz na rzecz osób LGBT i publicysta. Autor książek: „Pod prąd”, „Tęczowy elementarz”, „Włącz DEMOkrację”.
Katarzyna Bonda - dziennikarka i scenarzystka białoruskiego pochodzenia, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych.
prof. Jerzy Bralczyk - językoznawca, prof. nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Podpisywał książki "Jeść!!!", "W drogę!!!" i "Rozmowy przy stole".
Urszula Dudziak - wokalistka jazzowa, kompozytorka. Autorka książki „Wyśpiewam wam wszystko”.
Anna Dymna - aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Manuela Gretkowska  - pisarka, felietonistka, scenarzystka. Jej nierzadko skandalizująca twórczość określana jest mianem metafizycznej i postmodernistycznej.

Katarzyna Grochola - jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce.
Jacek Hugo-Bader – reporter, miłośnik Rosji i byłych krajów Sojuza. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. 
Mons Kallentoft – szwedzki pisarz i dziennikarz, na targach podpisywał swoje książki, w tym najnowszą "Heroinę".

o. Leon Kanbit – benedyktyn, w latach 2001–2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta.
Grzegorz Kasdepke - pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz.
Małgorzata i Michał Kuźmińscy - entuzjaści Krakowa, dzięki któremu napisali swoją pierwszą książkę pt. “Sekret Kroke”.

Anna Lewandowska - sportsmenka, przedsiębiorca, coach i trenerka. Na targach podpisywała swoje książki dotyczące zdrowego stylu życia.
Åsa Lind – szwedzka autorka książek o Piaskowym Wilku i Karusi oraz „Chusta babci”.
Herman Lindqvist - historyk, dziennikarz. Autor 11-tomowej historii Szwecji, jego biografia Napoleona z 2004 roku osiągnęła w Szwecji status bestsellera.
Rafał Olbiński - malarz, grafik i twórca plakatów, na targach podpisywał swój najnowszy album "Olbiński. Ars picturae".

Beata Pawlikowska – podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotograf i ilustratorka książek.
Krzysztof Pleśniarowicz – teatrolog, profesor nauk humanistycznych, specjalizujący się w literaturoznawstwie, teatrologii i kulturoznawstwie.
Henryk Sawka – rysownik, satyryk i ilustrator. Podpisywał swoje publikacje „Hatakumba”, oraz „Żółte papiery”.
Thomas Sjöberg - autor biografii „Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada”.
Andrzej Strejlau - piłkarz, trener, działacz i komentator piłkarski. Na targach podpisywał swoją autobiografię.
Maciej Stuhr - laureat wielu nagród, m.in. Orła za pierwszoplanową rolę męską w filmie Pokłosie. Od 2009 r. felietonista miesięcznika „Zwierciadło”.
Olga Tokarczuk - pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog.

Szczepan Twardoch - jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich pisarzy. Autor głośnych, bestsellerowych powieści: „Morfina”, „Drach” i „Król”. Na targach można kupić jego najnowszą powieść „Królestwo”.
Vincent V. Severski – autor bestsellerowej serii “Nielegalni”.
Janusz Leon Wiśniewski - pisarz, który od wielu lat prowadzi również działalność naukową. Rozgłos przyniosły mu utwory prozatorskie, wśród których największą popularnością cieszy się powieść „Samotność w sieci” oraz zbiór opowiadań „Intymna teoria względności”.

DEDYKOWANE DZIECIOM
Dzieci w wieku od 3 lat miały dzisiaj okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych w świecie bohaterów Disneya, które pokazały jak łączyć naukę z zabawą i rozpocząć przygodę z czytaniem. Dzieci układały sylabowe puzzle, budowały głoskowe wieże i tropiły ukryte słowa.
Fani klocków LEGO® i Harry’ego Pottera mogli wziąć udział w zajęciach tworzenia własnych plakatów filmowych oraz w quizach z nagrodami.
Podczas warsztatów „Buller, Buller, Bullerbyn!” dzieci stworzyły własne Bullerbyn. Natomiast miłośnicy literatury Martina Widmarka wzięły udział w warsztatach wokół serii o Halvdanie Wikingu.
 
DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI
W ramach akcji „Książka za Książkę” zwiedzający przez cały czas trwania targów przynoszą swoje stare książki, które później przekazywane są bibliotekom. W zamian dostają kupon z rabatami na nowe książki u wybranych Wystawców.
 
Jutro (niedziela) ostatnia szansa, aby zrobić książkowe zakupy na długie jesienne wieczory i spotkać się z ulubionymi autorami. Zapraszamy od 10.00 do 17.00. Aby niczego nie przegapić i optymalnie zaplanować i wykorzystać czas spędzony na Targach zachęcamy do sprawdzenia PROGRAMU TOWARZYSZĄCEGO  i LISTY AUTORÓW.