Choć ta edycja Targów różni się od poprzednich, nie mogło zabraknąć pewnych stałych elementów. Były przemówienia Prezes Targów w Krakowie, Grażyny Grabowskiej i Pana Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. Rozbrzmiał hejnał, było także wręczenie tytułów Ambasadora Targów. 


Właśnie trwają spotkania autorskie, m.in. z Piotrem Augustyniakiem, filozofem, dramaturgiem i byłym dominikaninem oraz Magdaleną Wolińską-Riedi, dziennikarką i jedną z niewielu kobiet, które mieszkały w Watykanie. Na stoisku C54 przez cały dzień można dziś posłuchać opowieści o podróżach Magdy Gumowskiej i Mariusza Łapińskiego po Australii. Na stoisku D14 swoje książki będzie podpisywał Mariusz Wollny, autor kultowej serii książek o Kacprze Ryxie.

W lobby możecie zobaczyć wystawę reprodukcji prac Tamary Łempickiej. Jutro odwiedzi nas prawnuczka artystki i będzie podpisywać album o Tamarze Łempickiej, którego jest współautorką. Zapraszamy Was też do Hali Wisła. Tam czeka gratka dla grafików: 122 wydania Solaris Stanisława Lema z całego świata. Przekonajcie się na jak wiele sposobów można zaprojektować okładkę do tej samej książki.