Piątek to czas dzieci!

Od samego rana zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń towarzyszących. Dla najmłodszych Biblioteka Kraków zorganizowała warsztaty edukacyjno-plastyczne z wykorzystaniem książek nominowanych do „Złotej Ciżemki”. Wydawnictwo Publicat zaprosiło całe rodziny na zwariowane warsztaty rysunkowe z żółtym pieskiem Fifikiem, a Fundacja Kulturalni na Poziomie zachęcała do wspólnej zabawy „Brokuł Man”, w trakcie której uczestnicy wspólnie stworzyli grę planszową i wcielili się w rolę superbohaterów zdrowia. Dla tych nieco starszych czytelników oraz ich rodziców Grupa „Czas dzieci.pl” organizuje przez cały okres trwania targów „Ostry Dyżur Literacki”, gdzie w scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Branżowe panele i spotkania

Nie zabrakło również branżowych spotkań i paneli. Ambasada Szwecji i Polska Izba Książki zorganizowały otwarte spotkania dotyczące wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych, natomiast Biblioteka Narodowa zaprosiła przedstawicieli branży na panel pt. „Rozpoznawalność a sprzedaż, czyli dlaczego rynek potrzebuje spójnej kategoryzacji”. Nie zabrakło również debaty dotyczącej rozwoju rynku wydawniczego w Polsce, którą zorganizowała Polska Izba Książki.

Autorzy i autografy

Drugi dzień targów bogaty był również w niezapomniane spotkania z autorami. Miłośnicy literatury mogli spotkać się m.in. Anną Kaszubą-Dębską, Sylwią Bachledą, Beatą Sabałą-Zielińską, Magdaleną Grzebałkowską, Pauliną Hendel, Mateuszem Wieczorkiem, Jakubem Poradą czy Aleksandrą Pezdą.

Zachęcamy wszystkich odwiedzających EXPO Kraków do korzystania z parkingu zlokalizowanego przy TVP Kraków i przy CH M1 oraz do korzystania ze bezpłatnych targowych busów lub komunikacji miejskiej.

Godziny otwarcia:
sobota, 27 października, godz. 10:00-19:00
niedziela, 28 października, godz. 10:00-17:00