Każda sytuacja, w której się znajdziemy, zarówno ta korzystna, jak i ta niepomyślna, niesie ze sobą moc przemyśleń i emocji. Tak było i tym razem – miniony rok 2020 to czas, który pokazał, że czasem odpuszczenie znaczy więcej niż maszerowanie naprzód za wszelką cenę.

Dzięki trudnym decyzjom i wyrzeczeniom, z którymi każdy z nas musiał zmierzyć się w tym czasie, dziś możemy jednak śmielej patrzyć w przyszłość. A kto poprowadzi nas w nią lepiej jak nie najwybitniejszy polski futurolog, Stanisław Lem?
To właśnie do niego należy rok 2021 – we wrześniu będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin pisarza. To najczęściej tłumaczony na języki obce i czytany na całym świecie polski autor. Znany jest nie tylko fanom science fiction – jego fantastycznonaukowe powieści to niezgłębione źródło refleksji: na temat świata, kosmosu, a przede wszystkim – człowieka. 

Ponad 20 lat od ostatniej wizyty na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®, Stanisław Lem powróci w nasze progi.
I, mimo że nie będzie go z nami fizycznie, jego bystry umysł i inteligentny dowcip będą towarzyszyć nam podczas literackiego święta, jakim będzie tegoroczna edycja wydarzenia.

Wraz z 1 stycznia 2021 r. nadszedł moment, aby otworzyć kolejny, nowy rozdział Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. 
Po długim oczekiwaniu na spotkanie w otoczeniu stoisk z książkami październikowe Targi będą szczególne. Nasza chęć zobaczenia się z Wami w połączeniu z inspirującą twórczością literacką patrona bieżącego roku to coś, co motywuje nas do działania. Jak pisał Lem: Marzenia zawsze zwyciężą rzeczywistość, gdy im na to pozwolić. Możemy zatem pokonać trudności – musimy w to tylko uwierzyć!

Zapraszamy już dziś na tegoroczne Targi, które odbędą się w dniach 14-17 października.