​Niedziela z fantastyką

W ramach cyklu „Spotkania z fantastyką” będziemy mogli posłuchać trzech autorów książek fantasy: Franciszka Piątkowskiego, Michała Gołkowskiego i Pawła Kopijera. Autorzy opierają swoje powieści na słowiańskich wierzeniach i mitach, ale także osadzają historie w tworzonych przez siebie uniwersach.

Literatura kobieca
Dziś poznamy wyznania i wyzwania autorek literatury pełnej namiętności. Podczas spotkania „Książka także erotyczna” autorki: M.B. Morgan, Gabriela L. Orione, Sandra Robins, A.S. Sivar, Karolina Agata Socha opowiedzą o swojej pracy nad książkami, po które najchętniej sięgają kobiety, ale czy tylko one?

Historia jak żywa
Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszał o Zawiszy Czarnym. Był to człowiek, którego słowo, znaczyło więcej niż prawo i który stawał do walki tam, gdzie nikt już nie miał odwagi walczyć. Wszystkich tych, którzy chcieliby posłuchać o najsłynniejszym polskim rycerzu, zapraszamy na spotkanie z Jackiem Komudą, autorem książki „Zawisza. Czarne Krzyże.” Komuda, wierny prawdzie, w swojej książce nie stroni od mocnych kart historii. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Dzis przeniesie nas do czasów średniowiecznej Polski.
kolejka-do-zdjęcia
Dawno temu w Krakowie
Marzena Florkowska opowie dzisiaj o swojej książce „Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom Profesorów UJ”. Autorka zaprasza nas na spacer po zakamarkach Domu Profesorów UJ, jednej z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich kamienic, zlokalizowanego na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Warto przyjść i posłuchać opowieści o tym wyjątkowym domu i jego nietypowych mieszkańcach.

O współczesności
Mery Spolsky, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna oraz projektantka ubrań. W swoim debiucie literacki. „Jestem Marysia i chyba się zabije dzisiaj” zabiera nas do swojego świata. Opowiada o swoim punkcie widzenia na sprawy damsko-męskie, relacje z rodzicami, absurdach codzienności i wielu innych aspektach życia współczesnej dwudziestokilkulatki.
Dla starszych od Mery proponujemy spotkanie z Prof. Tadeuszem Gadaczem, który opowie o sensie ludzkiego zycia, znaczeniu kultury i o naszych polskich sprawach.

Dla najmłodszych (i nie tylko)
Wszystkich małych i dużych entuzjastów podróżowania zaprasza na spotkanie Nela Mała Reporterka. Już nie taka mała, bo ma już 16 lat i 16 książek na swoim koncie. Dzisiaj opowie o wombatach, diabłach tasmańskich i wielu swoich przygodach.
W Dziecięcej Strefie Warsztatowej do godziny 15:00 trwać będą warsztaty z tłumaczkami języków estońskiego, niemieckiego i angielskiego.