Gratulacje dla Olgi Tokarczuk czyli akcja #taksięcieszę

Olga Tokarczuk wielokrotnie spotykała się z czytelnikami podczas Targów Książki w Krakowie. W tym roku spotkanie z Noblistką wydawca zorganizuje poza terenem EXPO Kraków (niedziela, godz. 10.00, ul. Długa 1, Dom pod Globusem), natomiast samo wydarzenie zostało włączone do programu Targów (od lat praktykujemy formułę literackiego świętowania w całym Krakowie).

Ze względu na gigantyczne zainteresowanie czytelników (a z pewnością nie każdy będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu przy ul. Długiej 1), chcieliśmy zaproponować nietypową akcję. Stworzymy wspólnie księgę oraz video z gratulacjami dla Noblistki. We czwartek, piątek i sobotę będzie możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej (przy wejściu do Hali Wisła, obok punktu informacji), która w niedzielę, podczas spotkania w siedzibie Wydawnictwa Literackiego, zostanie wręczona Oldze Tokarczuk. Z kolei w sobotę przez cały dzień (również przy wejściu do Hali Wisła) będziemy nagrywali videoktóre ma zobrazować, jak bardzo cieszymy się z Nagrody Nobla. Będziemy zachęcać gości Targów, aby na tle specjalnie przygotowanej ścianki pokazali, z jaką radością przyjęli werdykt Akademii Szwedzkiej – dla każdego uczestnika akcji przygotowaliśmy specjalne naklejki „Nobel dla Olgi Tokarczuk #taksięcieszę".


Dla najmłodszych

Warsztaty komiksowe, warsztaty muzyczne z Miłoszem Konarskim ,,Tuptaj, maluszku, średniaczku, starszaku’’. Na spotkaniu z Gabrielą Cichowską, ilustratorką książki „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba" będzie możliwość stworzenia razem z Gabrielą swojego własnego Niedźwiadka i zdobycia niepowtarzalnego misiowego autografu!

Czy są tu fani Instagrama?

Zapraszamy na szkolenie #Bookstagram, o tym, jak promować księgarnię na Instagramie. Wolisz YouTube? Nic straconego! W piątek odbywa się spotkanie z YouTuberką: Olsikową, prawdopodobnie najbardziej utalentowaną twórczynią na polskim YouTube.

Wiele spotkań z autorami...

... takimi jak: Agnieszka Hałas, Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Ryrych, Wojciech Cejrowski, a także pisarze zagraniczni oraz liczne premiery książek, między innymi: spotkanie z Heleną Läks i premiera książki "Sekretna kocia piekarnia" oraz spotkanie z Jonathanem Carrollem związane z premierą jego najnowszej powieści „Mr. Breakfast”.

Miłośnicy gór

W tym roku w hali Dunajec powstała dodatkowa scena, gdzie już dzisiaj zgromadzą się miłośnicy gór. Do tego odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Krycińskim, autorem książek o Bieszczadach, Łemkowszczyźnie i Pogórzu Przemyskim. Obecny będzie również Zygmunt Ficek, który będzie podpisywać swoje nagrodzone albumy "Tatry" i "Tatry Wysokie".

Akcje-atrakcje

Nie zabraknie oczywiście mobilnego escape roomu stworzonego specjalnie dla fanów kryminałów. Zapraszamy również do wzięcia udziału w akcji ,,Książka za książkę’’, gdzie każdy, kto odda książkę na stoisku akcji, otrzyma kupon rabatowy na zakup nowych tytułów.

Wymiana Książek "Książka za książkę" - TUTAJ poznacie szczegóły akcji.

Dobrego dnia, Czytelnicy!

(A jeśli potrzebujecie informacji na temat godzin otwarcia, biletów, listy wystawców, wszystko znajdziecie TUTAJ!)