Bezpieczne-Targi-new-reality


​Zabezpieczenia sanitarne są uwzględniane już w procesie samego przygotowywania Targów. Dzięki poszerzeniu korytarzy odległości między stoiskami są większe. Umożliwia to swobodne przemieszczanie się Zwiedzających przy zachowaniu odpowiedniego dystansu.

Bezdotykowe mierzenie temperatury to kolejny element wprowadzanych przez nas działań prewencyjnych. Obiekt jest wyposażony w bramki ze specjalnymi czytnikami, które sprawdzają temperaturę osób wchodzących na teren Targów. Strefa wejścia to jednocześnie miejsce pierwszej dezynfekcji – w późniejszym etapie zwiedzania każdy Uczestnik będzie mógł skorzystać z podajników z płynami dezynfekującymi, które będą dostępne w kilkunastu punktach wewnątrz budynku. Dezynfekowane będą również elementy dotykane, czyli poręcze, klamki, a także elementy stoisk.

Mając na uwadze wprowadzane ograniczenia odnośnie do limitu osób na metr kwadratowy, liczba Zwiedzających musi być kontrolowana. Uczestnicy będą wchodzić na teren Targów w turach, na które będą sprzedawane bilety. Aby zapobiec nadmiernemu kontaktowi, wejściówki mają być dostępne do zakupu jedynie online i tylko przy obowiązkowej rejestracji danych każdej osoby biorącej udział w Targach: zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dzięki temu możliwe jest dokładne monitorowanie, ile osób przebywa w danym momencie w budynku oraz kim są nasi goście.

Kluczowe będzie przede wszystkim zachowanie wymaganych restrykcji podczas trwania samego wydarzenia. Oprócz dostosowania obiektu do wymogów sanitarnych przygotowujemy także i Uczestników do zachowania ostrożności. Będą obowiązywać środki ochrony osobistej, takie jak maseczki oraz rękawiczki. Dla osób, które zapomną przynieść je ze sobą, zaoferujemy możliwość zakupu niezbędnych elementów ochronnych w strefie wejścia.

Wdrażamy również rozwiązania, które zagwarantują bezpieczne spotkania. Należą do nich między innymi odpowiednio wyposażone stoiska: pojawią się specjalne kosze na maseczki i rękawiczki, a także zabezpieczenie osłoną z Plexi nad kasę. W cenie stoiska przygotowaliśmy także pakiet sanitarny. Jego podstawowa forma jest przeznaczona dla każdego Wystawcy, który dysponuje powierzchnią od 4-35m2 i obejmuje:
  • 50 sztuk rękawiczek jednorazowych;
  • 25 sztuk maseczek jednorazowych;
  • płyn do dezynfekcji rąk – 300 ml;
  • płyn do dezynfekcji powierzchni – 300ml;
  • przyłbica – 1 sztuka.
Co więcej, za każde dodatkowe pełne 18m2 powyżej 35m2 powierzchni stoiska otrzymuje dodatkowy pakiet, który gwarantuje kolejne 50 sztuk rękawiczek, 25 sztuk maseczek jednorazowych, jedną przyłbicę więcej oraz 300ml płynu do dezynfekcji rąk.

Ponadto obecna w obu halach ochrona zapewni dopilnowanie obowiązujących przepisów, czyli zachowywania dystansu oraz stosowania środków ochrony indywidualnej.
Bezpieczeństwo każdego Wystawcy, każdego Uczestnika, a także naszych pracowników to najważniejsza misja tegorocznego wydarzenia. Dlatego też przygotowujemy je z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności, tak aby  specjalna edycja tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® mogła się odbyć w bezpiecznych warunkach.

Więcej szczegółów na temat procedur związanych z funkcjonowaniem EXPO Kraków dostępnych jest poniżej: W przypadku pytań służymy pomocą – pod adresem inspektor@targi.krakow.pl znajdą Państwo odpowiedzi na pytania związane z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej.