Zapowiedz-jesiennego-wydarzenia


​Po chmurnej wiośnie i ostrożnym lecie w świecie targów książek to właśnie jesień jest szansą dla czytelników spragnionych spotkań na żywo. Odbywające się w październiku 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® dają nadzieję na powrót radosnego gwaru rozmów pośród szelestu książkowych stronic. Napięcie i wyczekiwanie dające się wyczuć na rynku wydawniczym, a także wśród czytelników to motywacja, która daje Organizatorom zastrzyk energii do działania.
 
Jesienna mobilizacja
W branży wydawniczej mówiąc o październiku, nie można nie wspomnieć o Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®. Jak mówi Paweł Iwański z Wydawnictwa Nowa Baśń, […] targi książki to ogromna szansa na dotarcie z pierwszym tomem do nowego odbiorcy, bo wiemy, że po skończonej lekturze, będzie chciał więcej i więcej. To zatem okazja dla Wydawców do nawiązania współpracy z innymi wydawnictwami, a także do kontaktu z grupą odbiorców.
Wprowadzone ze względów bezpieczeństwa ograniczenia w handlu spowodowały utrudnienia na rynku wydawniczym zatrzymały w domach czytelników i autorów. Skumulowana na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy energia ma wreszcie okazję, by znaleźć ujście. 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® są więc nie tylko radosną perspektywą dla Zwiedzających, lecz także szansą na odrobienie strat, które spowodowała epidemia koronawirusa. To sposób na ponowne wprawienie w ruch branży wydawniczej.
 
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Organizatorzy z optymizmem patrzą w przyszłość i przygotowują dla Wystawców i Zwiedzających Targi, które każdy zna i lubi. Tegorocznym celem jest zorganizowanie ich w tradycyjnej formule. Będzie ona jednak dostosowana do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Tak wyjątkowa edycja wymaga bowiem wyjątkowego przygotowania. Dlatego już teraz Organizator dokłada wszelkich starań, by tegoroczne Targi były dla przybywających nie tylko ekscytującym, lecz także bezpiecznym wydarzeniem. Noszenie rękawiczek i maseczek to tylko niektóre z planowanych środków ochronnych. Wprowadzony na terenie obiektu reżim sanitarny nie ograniczy się do stałej i dokładnej dezynfekcji całej infrastruktury obiektu. EXPO Kraków jest gotowe na wprowadzenie systemu kontrolującego liczbę osób wchodzących i wychodzących z budynku, czy odpowiednio poszerzone korytarze w celu zachowania wymaganego dystansu.
Śledzimy na bieżąco wprowadzane przez rząd obostrzenia tak, by móc dostosować je do warunków panujących w obiekcie i uczynić Targi miejscem sprzyjające spotkaniom. Nie chcemy odwoływać Targów, lecz jedynie dopasować je do nowej rzeczywistości tak, by sprzyjały „odmrożeniu” branży oraz satysfakcji czytelników – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
 
Czytelniku – wróć!
To, co czyni Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® wyjątkowym to właśnie obecność Zwiedzających. Na tęsknotę za rozmową z fanami zwraca uwagę także Paweł Iwański z Wydawnictwa Nowa Baśń: Brakuje nam bardzo jeszcze jednego – spotkań z czytelnikami w trakcie targów. […] To są spotkania, które budują w nas poczucie dobrze wykonanej pracy i w dużym stopniu wynagradzają nam codzienny trud pracy nad kolejnymi tytułami. Zamykając to w jednym zdaniu – cała Nowa Baśń czeka z niecierpliwością na nowe targi!
Również i organizatorzy liczą, że uda nam się spotkać w październiku w EXPO i razem z Wystawcami i Zwiedzającymi na nowo powrócić do rozmów przy stoiskach. By móc jednak spotkać się na Targach i na nowo wyruszyć w głąb książkowego labiryntu, musimy korzystać z danej wolności odpowiedzialnie, a zatem bezpiecznie dla wszystkich, którzy z niej korzystają.
 
Po trudnym początku roku 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® będą szczególnie ważnym i doniosłym wydarzeniem dla miłośników książek, którzy z utęsknieniem wyczekują na możliwość spotkania autorów, czy dostania książki z autografem. Dlatego mimo przeciwności, z optymizmem patrzymy w przyszłość i robimy to, co potrafimy najlepiej: przygotowujemy Targi tak, by po raz dwudziesty czwarty powróciły przypominając o tym, jak zaangażowana i wytrwała jest wspólnota czytających.