​Historyczna, realistyczna saga rodzinna, w której łatwo odnaleźć analogię do współczesności. Jak mówi autorka Artlette Cousture, która będzie gościem Targów - ‘Moi bohaterowie symbolicznie powracają do rodzinnego domu’.

Powieść ukarze się w Polsce dzięki polsko-kanadyjskiemu małżeństwu Margo i Adamowi Koniuszewskim, założycielom Fundacji The Bridge. - Skoro historia tak dobrze znana jest Kanadyjczykom, to warto, by poznali ją także Polacy.

Czas wydania książki, nie jest przypadkowy w 2017 roku obchodzony jest podwójny jubileusz: 75-lecie relacji między Polską i Kanadą oraz 150. urodziny Konfederacji. To szczególna okazja do pokazania, jak oba państwa łączą kulturalne, dyplomatyczne i gospodarcze relacje - mówią Koniuszewscy.

Wydanie książki wspiera innowacyjna kampania społeczna ‘Stop Kulturze Marnotrawienia’, w ramach której szkoły, uczelnie, harcerze, firmy i osoby indywidualne prowadzą zbiórki makulatury, z których dochód przekazany zostanie na zakup książek A. Cousture do bibliotek publicznych w 314 powiatach. Honorowy patronat nad kampanią objęła Ambasada Kanadyjska w Polsce. Powieść wyda Wydawnictwo WAM.

Zapraszamy do włączenia się do tej wspanialej inicjatywy! Dodatkowe informacje na stronie The Bridge Foundation