Godziny otwarcia Salonu:
 
§  26.10.2017 (czwartek): 09:00 – 16:30
§  27.10.2017 (piątek): 09:00 – 15:00
 
Wstęp wolny
 
W ramach Salonu przewidziana jest ekspozycja i sprzedaż książek naukowych i popularno naukowych o profilu biologiczno–przyrodniczym.
 
Wydarzeniem towarzyszącym Salonowi będzie wystawa plenerowa fotografii  poświęcona projektowi DRYADE (PSPB-161/10), który był realizowany przez Instytut Botaniki im. W. Szafera PAN w Krakowie we współpracy z jednostkami partnerskimi w Szwajcarii: Uniwersytetem w Lozannie oraz Federalnym Instytutem Badawczym WSL w Birmensdorf pod Zurychem.
 
TYTUŁ PROJEKTU: Złożone interakcje ekologiczne w kontekście zmian klimatu: zastosowanie technologii sekwencjonowania nowej generacji w badaniach historii i procesów adaptacyjnych układu powiązanych ewolucyjnie organizmów arktyczno-alpejskich.
 
Wystawa plenerowa (ogrodzenie Instytutu Botaniki , ul. Lubicz 46), zorganizowana z okazji zakończenia projektu, przedstawia kilkanaście oryginalnych, artystycznych impresji fotograficznych związanych z realizacją projektu. Poprzez ukazane detale biologicznych obiektów badań i laboratoryjnych aspektów prowadzonych analiz, prezentowany cykl zdjęć przybliża te badania prowadzone na styku obserwacji naturalnych populacji
i zastosowania najnowocześniejszych analiz pozwalających na eksplorację informacji zapisanych w genomach organizmów.

 
 
Termin otwarcia wystawy: 26.10.2017.