Na stoisku MCK nie może zabraknąć innych tytułów poświęconych Europie Środkowej, m.in. polskiego wydania książki Węgrzy. Tysiące lat zwycięstw w klęskach Paula Lendvaiego czy Budapeszt 1900. Portret miasta i jego kultury Johna Lukacsa – wybitnego amerykańskiego eseisty i historyka węgierskiego pochodzenia. W ofercie MCK znajdą się też książki o architekturze przedwojennego Stanisławowa czy o obrazie Lwowa w literaturach różnych narodów.
 
Podczas krakowskich targów swoją premierę będzie miał kolejny numer polsko-angielskiego kwartalnika „Herito” wydawanego przez MCK od 2010 roku. Tematem przewodnim numeru jest tym razem dziedzictwo reformacji w Europie Środkowej, a w gronie autorów znaleźli się specjaliści z Polski, Węgier, Słowacji i Czech.
 
MCK specjalizuje się w wydawaniu książek poświęconych dziedzictwu kulturowemu. Na szczególną uwagę zasługuje Potencjał dziedzictwa pod redakcją naukową Joanny Sanetry - Szeligi i Katarzyny Jagodzińskiej. Książka jest próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego dziedzictwo możne być traktowane w przyszłości jako zasób strategiczny i warto w nie inwestować.

Na stoisku MCK prezentowane będą też pięknie zaprojektowane wydawnictwa albumowe.
W bardzo okazyjnych cenach będzie można kupić albumy poświęcone m.in. największemu chorwackiemu artyście XX wieku – Ivanowi Meštroviciowi, niemieckiemu wizjonerowi i surrealiście – Maxowi Ernstowi, węgierskiej secesji czy współczesnemu polskiemu i norweskiemu dizajnowi.

Przy zakupie dowolnej książki z oferty MCK będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na wystawę „Adriatycka epopeja. Ivan Meštrović”, którą można oglądać przy Rynku Głównym 25 do 5 listopada.

Stoisko MCK podczas 21. Targów Książki w Krakowie: B75.

Zobacz pełną ofertę wydawniczą MCK: www.mck.krakow.pl/ksiegarnia.